Marocký íl (testujem)

12.11.2018

Pred cestou do Ázie som zbadala v DM-ke novinku pod názvom Marocký íl. O produkte sa písalo ako o poklade marockých žien, ktorý slúži ako mydlo, peeling, pleťová maska či šampón. Naozaj toto všetko v jednom? Mňa oslovilo najmä to, že je to čisto prírodný produkt. Sľúbila som si, že po príchode si ho zaobstarám.

A tak ho mám doma.
U nás som ho našla pod značkou Purity Vision. (Nie, nie je to reklama - bodaj by bola!) Od tejto značky už dva roky používam bambusové maslo a som s ním veľmi spokojná. Rovnako ma potešilo zistenie, že je to český produkt. Tým ako Čechov považujem tak trochu za našich, tak mám akýsi vnútorný pocit, že podporujem domáci trh. Aj keď áno viem, je to nezmysel.
Marocký íl mi teda sľuboval multifunkčnosť, navyše je že vraj určený pre všetky typy pleti, obzvlášť je vhodný aj na problémy s akné, ekzémami a podobne.
Ja som si ho kupovala hlavne ako šampón. V Ázii sa mi páčilo, ako som prešla na tuhý prírodný šampón a toto som považovala za inú alternatívu. Funguje to tak, že si odsypete trochu ílu do inej nádobky, zmiešate ho s vodou, čím vytvoríte kašičku a už len používate nato, načo práve potrebujete.
Zatiaľ to len testujem, ale...
... ako šampón sa mi íl moc neosvedčil. Určite sa zatiaľ nevzdávam, ale tuhý šampón mi vyhovuje viac.
Ako mydlo, je to fajn. Používam to pri sprchovaní, ale na druhú stranu, je dosť nepraktické pred sprchovaním si zarábať íl do nejakej nádoby.
Z čoho som však nadšená - je marocký íl ako maska na tvár! Zbožňujem rôzne bahenné masky a toto je niečo na ten spôsob. Po použití mám skvelý pocit, že mi íl pekne prečistí pleť a zbaví ju nadbytočnej mastnoty presne tam, kde je treba.
A to by som nebola ja, aby som aj trochu neexperimentovala. Skúsila som marocký íl použiť vo forme suchého šampónu a na počudovanie to pekne fungovalo. Menej praktické ako si to priamo nastriekať na hlavu, ale ako záchrana to je super a nato predsa suchý šampón má slúžiť.

Za mňa pre tento produkt palec hore. Ak aj ty preferuješ prírodné produkty, určite to skús. Oplatí sa. Napíšte mi nejaké vlastné tipy, triky či už k tomuto produktu alebo mi odporučte niečo, s čím ste spokojní vy. 

S láskou, Romi.