Akú kozmetiku používam?

14.11.2018

Dnes som sa rozhodla predstaviť vám kozmetiku, ktorú momentálne používam. Ani som si neuvedomila a za posledné roky som prešla viac na prírodné ako tie chemické produkty. Vyplynulo to samé, nie je to nič načo by som sa cielene zameriavala. Páči sa mi na tom to, že vždy viem, čo daný produkt obsahuje a tým pádom, čo si na seba dávam.

Áno, toto je momentálne naozaj všetko, čo používam. Ku dekoratívke som sa zatiaľ po návrate z Ázie ešte nevrátila. Ak to budem cítiť, že sa chcem vrátiť, tak to samozrejme urobím. Momentálne si však užívam ten pocit, že neriešim ako vychádzam von a hlavne sa zato nehanbím. Dokonca sa cítim takto dobre a pekne. Čo som dovtedy nepoznala.
Poďme si teda postupne predstaviť dané produkty:

Z celej mojej kozmetiky tu chýba ešte balzám, momentálne dospotrebovávam klasické LABELO, na ktoré som pri fotení zabudla, ale hádam ho všetci poznáte a netreba ho špeciálne predstavovať.

Na tvár už dva roky používam BAMBUSOVÉ MASLO, maximálne mi vyhovuje a na rozdiel od kokosáku neucpáva póry. Tiež ho používam ako krém na telo a sem tam si trošku votriem do končekov vlhkých vlasov.


Ďalší produkt, ktorý používam na tvár je ARGÁNOVÝ OLEJ. Dávam si ho hlavne na očné okolie alebo keď cítim, že to moja pleť potrebuje, to znamená - keď je suchšia ako obvykle. Nie je to produkt, ktorý by som zatiaľ používala denne, ale párkrát do týždňa určite.

Poslednú vec, ktorú používam na tvár je tento MAROCKÝ ÍL. Mám tu o ňom na blogu aj samostatný článok, tak ak ťa to zaujíma klikni na fotku: ↙ 

Momentálne ho využívam ako masku na tvár a ak poznáš bahenné masky, je to niečo podobné.

Na zuby používam ELMEX, je to posledné roky pasta, ktorý preferujem najviac. Aj tu som sa už pohrávala s prírodným produktom, ale zatiaľ stále dávam prednosť tejto značke. Keď tak, napíšte mi do komentárov ako to máte vy. Ďakujem :-)
K zubom patrí aj zubná kefka a ukazujem vám ju tu hlavne preto, že je to pre mňa úplná novinka! Je od značky ECOHEART a vyrábame ju my slováci. Takže som nadšená! Mám ju len od včera a v čom je výnimočná je to, že namiesto plastu je použitý ako materiál drevo. Stála necelých 5€ a prechod na iný materiál mi nerobí žiaden problém. Áno, je to trochu iný pocit, ale nič nepríjemné.


BIONSEN je značka dezodorantu, ktorej som tiež verná už pár rokov. Momentálne prichádzajú na trh od tejto značky aj ďalšie možnosti, no ja stále používam druh, ktorý vidíte na fotke. Je to zvláštne hlavne v tom, že vy si kúpite len nádobu, v ktorej hrkocú kryštály a to je všetko. Až doma si do obalu dopustíte obyčajnú vodu a môžete dezodorant začať používať. Na obale sa píše, že takto môžete nádobu naplniť až 5x, z mojej skúsenosti plním 2x doplna a poslednýkrát asi do polovice. Dezodorant neponúka žiadnu vôňu, ale zabraňuje poteniu a to je hlavné.


Posledné dva produkty sú voňavka, ktorú myslím netreba nijako predstavovať, každý máme predsa svoju obľúbenú vôňu. Ako druhý je tu tuhý šampón od značky 2SIS, taktiež slovenský výrobca. Kupovala som si ho po prvýkrát, keď som cestovala do pralesa, vtedy som siahla po malinovej vôni, tentokrát som zvolila kokos. S produktom som veľmi spokojná, nevysúša pokožku, krásne pení a je to čisto prírodný produkt s nulovým odpadom. Jediné, čo mi prekáža je cena, keďže v DM-ke za jeden kus dáte 10€.

Ak sa čudujete, že tu nevidíte sprcháč, tak máte pravdu. Momentálne mi stačí na tento druh hygieny voda a hore spomínaný šampón. Podľa mňa tieto produkty vždy obsahujú plus mínus to isté len sa predávajú pod iným názvom.

Toľko teda k mojej kozmetike. Ako ste na tom vy? Aké produkty používate?

Majte sa krásne. Do budúcnosti plánujem ešte článok o Henne, na ktorú som prešla len pred nedávnom, takže ju ešte len testujem. Určite sa ale máte na čo tešiť.


S láskou, Romi